kırlangıç

Referans Projelerimiz

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi

Çanakkale’de acımasızca Türk yurduna saldıran emperyalist güçlere karşı verilen savunma savaşları ve Anadolu’nun bağrına kadar gelen düşmana karşı verilen Sakarya savaşından esinle tam da Sakarya Cephesi gerisinde Malıköy’de kurulan Anadolu Organize Sanayi Sitesinin kuruluş felsefesi, Yüce Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh tüm vatandır” buyruğu olmuştur. Bu felsefenin gereği ise ekonomik bağımsızlığımızı güçlendirecek ve teminatı olacak olan Ulusal Sanayiin geliştirilmesidir.

Tamamı 2500 hektar olan arzide yapılan planlamayla üye sanayicilere tahsis edilmek üzere değişik büyüklüklerde 381 parsel bulunmaktadır. Planlama aşamasında ulusal bilincin oluşumunda önemli katkısı olan emperyalist güçlere karşı verilen Çanakkale savunma savaşlarında kahramanca şehit olan 1764 Ankara’lı askerimiz unutulmamış ve 1764 askerimizin künyelerinin yer aldığı bir anıtla isimlerinin ölümsüzleştirilmesi amaçlanırken her biri için birer adet de badem fidanı dikilerek mütevazi de olsa bir badem ormanı oluşturulmuştur. Badem ağacından elde edilen gelir ise eğitim amaçlı harcanmaktadır.

Çok sayıda fabrika inşaatının hızla yürütülmek olduğu bölgede başta Bölge Müdürlüğü Yönetim Binası olmak üzere toplam 20 adet fabrika inşaatının denetim hizmetleri Şirketimizin deneyimli kadrosu ile yürütülmektedir.

YÖNETİM BİNASI

Planlı çağdaş bir yatırım ve yaşam merkezi kurmayı hedefleyen Anadolu Organize Sanayi Bölgesinde; İdari ve Sosyal Tesis Alanı içerisinde yer alan, yönetim binasının projeleri ODTÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ayşen SAVAŞ ve Dr. Onur YÜNCÜ önderliğindeki bir ekip tarafından hazırlanmıştır.

Çalışmalar sürecinde proje ekibi ile yönetim binasının sade, kurumsal ve doğa ile iç içe bir yapı oluşturması ve iç mekan tasarımlarının da bu kapsamda yapılması ana tema olarak benimsenmiş ve ayrıca Anadolu Göleti dikkate alınarak “su” temasının işlenmesi ve Ulusal Kurtuluş Savaşımıza lojistik destek veren Malıköy bölgesinin tarihi değerinin açık hava müzeleri ile sergilenmesi amaçlanmıştır.

Yapımı halen kaba inşaatı devam etmekte olan 2850 m2 büyüklüğündeki binada yönetim ve çalışma birimleri personelin kullanım alanlarıyla birlikte çeşitli toplantı vb etkinlikler uygun mekanlar bulunmaktadır. Projelere göre 01 Ağustos 2013 tarihinde yapılan ihaleyle yapım işi Alp Karaşar İnşaat Enerji Ticaret Ltd. Şti. tarafından üstlenilmiştir.